Sułków
Pokaż, jak dojechać

14 sierpień 1943 r.

 Patrol z oddziału partyzanckiego Armii Krajowej Mieczysława Tarchalskiego "Marcin" dowodzony przez Marcinkowskiego „Dąb” przeprowadził koło Sułkowa zasadzkę na transport zboża zebrany przez Niemców od rolników z terenu gminy. Akcję przeprowadzono w lesie w kierunku na Włoszczową. Podczas zatrzymywania transportu wywiązała się walka podczas której ranny został jeden Niemiec z eskorty. Pozostali poddali się. Część zboża zatrzymano na potrzeby oddziału, a resztę rozdano okolicznym gospodarzom. 

Więcej w rozdziale: Sierpień 1943 r.

15 sierpień 1943  r.

     W odwecie z akcję przeprowadzoną dzień wcześniej żandarmi z Łopuszna aresztowali w Sukowie siedem osób związanych z konspiracją. W czasie przewożenia ich do Łopuszna Niemcy dokonali egzekucji na pojmanych. Zastrzelono ich na skraju lasu za wsią Mieczyn. Dziś w Sułkowie zamordowanych przypomina specjalna tablica na kapliczce. Wszyscy pochowani są na cmentarzu w Krasocinie gdzie także znajduje się okolicznościowa tablica.

Więcej w historii Placówki AK Krasocin w rozdziale: Akcje

19 czerwiec 1944 r.

 Patrol wydzielony z oddziału partyzanckiego AK Mieczysława Tarchalskiego "Marcin" pod dowództwem ppor. Zygmunta Szpaka „Stefan” urządził zasadzkę na Niemców pod wsią Sułków. Bez strat własnych zlikwidowano dwóch nieprzyjaciół i zdobyto dwa karabiny.
Więcej w rozdziale: Czerwiec 1944 r.